Karar gereği müşterek konutumuza girmemde sakınca var mıdır? Eşim galiba müşterek konutta olmayacağını belirtimiş...

Adana

Aile, boşanma ve miras

Hakkımda ilgili kanun Madde 5/ a,b ve d bentleri uyarınca 3 aylık önleyici tedbir kararı bulunmaktadır. Aile Mahkemesi kararında yazan ifade: 6284 Sayılı Kanun MADDE 5/1 a) Şiddet mağduruna yönelik olarak şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması. c) Korunan kişilere, bu kişilerin bulundukları konuta, okula ve işyerine yaklaşmaması. d) Gerekli görülmesi hâlinde korunan kişinin, şiddete uğramamış olsa bile yakınlarına, tanıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına ilişkin hâller saklı kalmak üzere çocuklarına yaklaşmaması.

Avukat Cevapları 1

müşterek konutta eşiniz ikamet ettiği sürece, müşterek konutunuza girmeniz tedbir ihlaline neden olacaktır. Saygılar

Cevaplanan Sorular

SES KAYDININ HUKUKİ STATÜSÜ

Kişiden izinsiz olarak alınan ses kaydı yargıtay kararlarına göre iki durumda kullanılabilir, aks

Aldatma nedeniyle boşanma davası

Sevgili dostum, Anlaşmalı boşanma yapabilmek için evliliğin üzerinden en az 1 yıllık süre geçmesi ge

Sağlıkçıyı fazla çalıştırma yasalmı

Yasal bir dayanağı yok.

Bir avukattan yardım almanızı tavsiye ederim

uyuşturucu yakalatmak

Memuriyet kadrosuna zarar gelmemesi için açılacak davadan

Tüm Cevapları Listele

Avukata Sor

Sorunuzu alanında uzman avukatlara ücretsiz olarak sorun, aradığınız güvenilir cevaba en hızlı şekilde ulaşın.
-Soru soran kişinin bilgileri gizlidir ve paylaşılmaz. Avukata Sor

Türkiye'deki Tüm Avukatlar